O nas

 

 

 

KRAMBABULA to kram z towarami, które są wykładane przez każdego członka zespołu oraz babula, która wyśpiewuje tradycje. Poznańska grupa włącza do swojego repertuaru melodie pochodzące z różnych stron słowiańskiej kultury, okraszając je nowoczesną nutą. Spotkanie z ich muzyką przenosi do krainy tradycyjnych piosenek i przyśpiewek kultury polskiej, łemkowskiej i ukraińskiej, gdzie melodyka niesie wiele emocji. Energia łączy się z nostalgią, tradycja z nowoczesnością – a słuchacz z muzyką. 


Zespół został założony w grudniu 2014 roku przez akordeonistę Piotra Czuchta. Pokonał do tej pory tysiące kilometrów po Polsce, a także występował za granicą, min. Luksemburg, Włochy, Niemcy - ma na swoim koncie setki koncertów. Wśród nich: koncert na 23 Przystanku Woodstock, Kortowiada, Wyścig Autostopem Festiwal – Comacchio, Central and Eastern European Film Festival, MitOst Festival, PKO Poznań Maraton, Wałbrzych RockFest, Łemkowska Watra w Zdyni, EKOŁOMYJA, JarmaROCK FEST oraz liczne koncerty podczas dni miast, studenckich juwenaliów, wośp oraz tematycznych imprez kulturowych. W tym czasie dzielił sceny z takimi zespołami jak: LemON, Kult, IRA, Lao Che, Haydamaky, TABU, Jamal, Zakopower, Patrycja Markowska, czy Ania Dąbrowska.

Grupa występuje też w ogólnopolskich mediach, do tej pory KRAMBABULĘ można było zauważyć min. w Dzień Dobry TVN oraz Teleexpressie:
Dzień Dobry TVN: https://dziendobry.tvn.pl/a/folkowy-utwor-z-rockowym-pazurem-krambabula-w-piosence-ja-do-ciebie
Teleexpress: https://teleexpress.tvp.pl/53887547/krambabula


KRAMBABULA to również laureat wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali, takich jak; „Dobrze ROCKująca Sobota”, Opalenica 2019; „VI edycja WAŁBRZYCH ROCK FEST”, Wałbrzych 2018; „28 Zimowa Giełda Piosenki”, Opole 2018; „Piec 2018”, Luboń 2018; „Olandia Etno Festiwal”, Prusim 2016 oraz uczestnik projektu Immersify, którego efekt został zaprezentowany przez Ars Electronica - centrum sztuki elektronicznej w Linz w Austrii, 2020.


Na tę chwilę zespół ma na swoim koncie płytę wydaną przez Lou&Rocked Boys.


Wokalistką zespołu KRAMBABULA jest Sybilla Sobczyk - Gulewicz. Sybilla to zwyciężczyni wielu konkursów i festiwali. Dwukrotnie była uczestniczką programu muzycznego Must Be The Music, a także pierwszej edycji X-Factor oraz siódmej edycji The Voice of Poland.

 

KRAMBABULĘ tworzą:
Sybilla Sobczyk-Gulewicz - wokal
Kinga Skrzypińska - gitara elektryczna
Piotr Czuchta - akordeon
Slavko Pawłowski – gitara basowa
Łukasz Simiński – perkusja
Jakub Plebaniak - trąbka
Dawid Tokłowicz – saksofon

 

W sieci:

Fragment koncertu 1 live: https://www.facebook.com/reel/666605058456714

Fragment koncertu 2 live: https://www.facebook.com/watch/live/?v=364275215296294&ref=watch_permalink

Fragment koncertu 3 live: https://youtu.be/JtMwDYVVN4I

Fragment koncertu 4 live: https://youtu.be/48rQY3NSt8Y

Fragment koncertu 5 live: https://www.facebook.com/MirekNaZyciowymSzlaku/videos/3385353251777132

 

Teledysk 1: https://youtu.be/KTII6krITN0

Teledysk 2: https://youtu.be/sQAst8F4NaI

Teledysk 3: https://youtu.be/gaMpTTCf59g&ab

Teledysk 4: https://youtu.be/weR8bSRpyuQ

Lyric Video: https://youtu.be/xqV_U8NB57w

 

Media społecznościowe:

Facebook: https://www.facebook.com/KRAMBABULA/
Instagram: https://www.instagram.com/krambabula/?hl=pl
Strona internetowa: http://krambabula.com/

 

O KRAMBABULI:
„…zainteresuje głownie tych którzy cenią przeplatanie energicznego punkrocka brzmieniami ludowymi. Zabieg choćby spod znaku Gogol Bordello”.  
Teraz Rock, nr1 2018

„Tym na przykład muzyka KRAMBABULI różni się od promowanej tu i ówdzie plastikowej góralszczyzny, która z górami ma tyle wspólnego, co ciupaga kupiona na wakacjach w Kołobrzegu. KRAMBABULA proponuje folk, któremu zdecydowanie nie wychodzi słoma z butów ani który nie trąca zapyziałą cepelią”
Jacek Jarocki, „www.muzycznyhoryzont.pl” 2019

„Ogień!”
Agencja Emida

„Owszem… nikt nowych nut już nie wymyśli, ale kombinacji, by je poskładać w coś nowego, jest nieskończenie wiele. Doskonale na rzeczy zna się ósemka utalentowanych muzyków z Poznania.”
Karolina Filarczyk, „www.muzykoholicy.com”, 2018

„Wczoraj gościliśmy w Ośrodku Kultury w Luboniu naszym zdaniem najlepszy zespół folkowo rockowy w Polsce. Dla mieszkańców Lubonia zagrał zespół KRAMBABULA. Było super. Dziękujemy!”
Ośrodek Kultury w Luboniu, https://www.facebook.com/OsrodekKulturyLubon, 2020